Z czego wykonane są nasze konstrukcje?
Nasze garaże wykonujemy głównie z profili zamkniętych oraz kształtowników zimnogiętych co zapewnia wysoką wytrzymałość i stabilność naszych konstrukcji na wiele lat. Konstrukcje spawamy ze stali czarnych następnie malujemy metodą natryskowa lub stali ocynkowanej nie wymagającej malowania.
Poszycie garaży stanowi ocynkowana blacha stalowa na którą hutniczo nanosi się dowolny kolor lub farbę imitującą strukturę słojów drewna co daje niepowtarzalny efekt wizualny i gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.
Wszystkie nasze produkty posiadają obróbki blacharskie narożne (maskujące łączenia elementów
i śrub) oraz dachowe co zapewnia estetykę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Nasze garaże montujemy i kotwiczymy na przygotowanym przez klienta podłożu oddając państwu gotowy
i pełnowartościowy produkt. Uwaga ! Ze względów konstrukcyjnych rzeczywiste wymiary garażu mogą się różnić +/- 3 cm !!
Kontakt:
Od czego zależy cena?
Wymagania prawne warunkują stawianie garaży.
Prawo budowlane w Art 29, rozdz. 4, pkt 2 mówi: “Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”
Stosując ten przepis możemy stwierdzić, że na działce o powierzchni 5 arów można postawić bez pozwolenia budowlanego 2 garaże (np. garaże blaszane) o powierzchni nie przekraczającej 35 m2. Fakt ten należy zgłosić do odpowiedniego urzędu wypełniając stosowny formularz. Zachowanie tego warunku jest w obowiązkiem klienta.
Istrukcja użytkowania konstrukcji stalowej.
- Konstrukcje mogą być wykorzystywane jako garaże, schowki lub budynki gospodarcze
- Konstrukcje są odporne na normalne warunki atmosferyczne (z wyłączeniem wichury, huraganu, gradobicia, trąby powietrznej, powodzi)
- Nie należy przebywać wewnątrz ani w pobliżu obiektu w trakcie burzy, wyładowań atmosferycznych, wichury.
- Nakazuje się bezwzględne usuwanie sniegu nagromadzonego na połaci dachowej.
- Zabrania się wychodzenia na jakikolwiek element konstrukcji.
- W trakcie wichury lub huraganu wszystkie wejścia powinny być zamknięte.
- Proste czynności konserwacyjne (smarowanie zawiasów, zamków, rolek, ) powinny być prowadzone przez użytkownika.
- Drzwi oraz bramy stwarzają ryzyko przytrzaśnięcia.
- W okresie dużych dobowych różnic temperatury, kondensacja pary wodnej na wewnętrznej stronie poszycia jest zjawiskiem naturalnym nawet przy zastosowaniu filcu antykondensacyjnego
- Przygotowanie podłoża powinno zapewnic stabilność oraz możliwość zakotwiczenia konstrukcji i być wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
- Producent nie ponosi odpowiedzialności za usterki powstałe w następstwie niestabilnego lub nierównego terenu.